बेलायती प्रधानमन्त्रीले युक्रेनको संसद्मा सम्बोधन गर्दै नयाँ सैन्य सहायता घोषणा गर्ने

काठमाडौँ । बेलायती प्रधानमन्त्री बोरिस जोनसनले मङ्गलबार युक्रेनका लागि थप ३०० मिलियन पाउण्ड (३७६ मिलियन डलर, ३५८ मिलियन युरो) को सैन्य सहायताको घोषणा गर्नुहुनेछ । जोनसनले भिडियो लिङ्क मार्फत सार्वजनिक गरिएको भाषण प्रयोग गर्नुहुनेछ जुन विदेशी नेताले युक्रेनको भेर्खोभना राडामा रुसले आक्रमण गरेपछि पहिलो सम्बोधन हुनेछ। जसमा उहाँले देशको प्रतिरोधलाई यसको उत्तम घडीू भनेर स्वागत गर्नुहुनेछ।

जब मेरो देशले दोस्रो विश्वयुद्धको समयमा आक्रमणको धम्कीको सामना गर्यो, हाम्रो संसद ( तपाइँको जस्तै ( द्वन्द्वभर जारी रह्यो, उहाँले भन्नुभयो । ब्रिटिश जनताले यस्तो एकता र संकल्प देखाए कि हामीले हाम्रो सबैभन्दा ठूलो खतराको समयलाई हाम्रो उत्कृष्ट समयको रूपमा सम्झन्छौं। यो युक्रेनको उत्कृष्ट घडी हो, तपाईंको राष्ट्रिय कथाको एक महाकाव्यात्मक अध्याय हो जुन आउने पुस्ताले सम्झिनेछ र सम्झाइनेछ, जोनसनले भन्नुभएको छ । नयाँ सैन्य समर्थन, जसमा इलेक्ट्रोनिक युद्ध उपकरण, एक काउन्टर ब्याट्री रडार प्रणाली, जिपिएस जामिङ उपकरण र हजारौं रात्रिकालीन दृष्टि उपकरणहरू समावेश हुनेछन् ।

गत हप्ता यसले युक्रेनलाई आक्रमण गर्ने रुसी विमानहरू विरुद्ध क्षेप्यास्त्र प्रहार गर्न सक्षम सशस्त्र वाहनहरू पठाउने योजनाको घोषणा गर्रेको हो । अघिल्लो सहायतामा ट्याङ्क विरोधी मिसाइलहरू, वायु रक्षा प्रणाली र टन प्लास्टिक विस्फोटकहरू समावेश छन् । डाउनिङ स्ट्रिटले बताएअनुसार, पृथक सेनाहरूलाई लजिस्टिक समर्थन प्रदान गर्न बेलायतले आगामी हप्ताहरूमा भारी लिफ्ट मानवरहित एरियल भेहिकल प्रणालीहरू पठाउनेछ। कूटनीतिकरूपमा बेलायतले पनि कीभमा आफ्नो दूतावास पुनः खोल्दै छ । त्यहाँका शीर्ष दूत मेलिन्डा सिमन्सले बेलायतको आइतबारको अखबार द अब्जर्भर लाई यो सही ठाउँ जस्तो महसुस गरिरहेको छू भन्ने आशय व्यक्त गर्नुभएको छ ।

सेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *