उत्तर कोरियाद्वारा दुई वटा क्षेप्यास्त्र प्रहार

काठमाडौं । उत्तर कोरियाले आफ्नो पूर्वी तटबाट छोटो दुरीका दुईवटा क्षेप्यास्त्र प्रहार गरेको दक्षिण कोरियाली सेनाले जनाएको छ । प्योङयाङले दक्षिण कोरिया र संयुक्त राज्य अमेरिकाका सेनाले गरेको सैन्य अभ्यासलाई ‘अपरिहार्य’ प्रतिक्रिया दिने चेतावनी दिएको एक घण्टाभन्दा कम समयमै प्रक्षेपण गरिएको थियो ।

दक्षिण कोरियाका संयुक्त चिफ अफ स्टाफले बिहीबार उत्तर कोरियाको राजधानी क्षेत्रबाट प्रक्षेपण पत्ता लगाएको बताए । जापानको रक्षा मन्त्रालयले दुई ब्यालेस्टिक क्षेप्यास्त्र देशको विशेष आर्थिक क्षेत्र भित्र अवतरण गरेको, सम्भवतः अनियमित प्रक्षेपणमा उडेको बताएको छ ।

एउटा इशिकावा प्रिफेक्चरको भाग, हेगुरा टापुको उत्तरपश्चिममा करिब ११० किलोमिटर (७० माइल) उत्तरपश्चिममा रहेको ईस्ट सी भनेर चिनिने जापानको सागरमा र अर्को २५० किलोमिटर ९१५५ माईल टाढा रहेको जापानी अधिकारीहरूले बताए । अमेरिका, जापान र दक्षिण कोरियाले उत्तर कोरियाको कार्यको निन्दा गरेको छ ।

सेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *