२ वर्षीय बालकले बनाएको चित्र लाखौँ रुपैयाँमा बिक्री

जर्मनीका २ वर्षीय बालक लरेन्ट स्वार्जले भने आमाको गर्भबाट विशेष तालिम लिएको देखिन्छ । द न्युयोर्क पोस्टका अनुसार, लरेन्टको चित्रहरूले कला जगतमा तरङ्गहरू मच्चाइरहेको छ। उनका चित्रहरू ७ हजार डलर (करिब ९ लाख ३४ हजार रुपैयाँ) सम्ममा बेचिन्छन्। लरेन्टको कला यात्रा गत वर्ष पारिवारिक बिदामा सुरु भएको थियो, जब उनले रिसोर्टको एक्टिभिटी रुममा कलामा रुचि विकास गरे। घर फर्किएपछि उनका आमाबुवाले उनलाई एउटा आर्ट स्टुडियो दिए। समाचारका अनुसार लरेन्टको चित्रहरूमा हात्ती, डायनासोर र घोडाहरू जस्ता जनावरहरूको आकृतिहरूको अद्वितीय मिश्रण छ। उनकी आमा लिसा चम्किलो रंगहरुमा उनको विशेष प्रेम रहेको बताउँछिन् ।

आफ्नो छोराको प्रतिभा देखेर, लिसाले उनको चित्रहरूका लागि एक इन्स्टाग्राम खाता ९२बिगचभलतक।बचत० सिर्जना गरिन् । खाताले छिट्टै लोकप्रियता प्राप्त गर्यो । अब लिसाले लरेन्टका चित्रहरू अनलाइन बेच्न थालेकी छन्। अप्रिलमा म्युनिखको सबैभन्दा ठुलो कला मेला (एआरटी एमयूसी) मा सफल डेब्यू पछि, लरेन्टका चित्रहरूले संसारभरका सङ्कलनकर्ताहरूका बिचमा लोकप्रिय बनेका छन्। न्यूयोर्क सहरको ग्यालरीमा लरेन्टका चित्रहरूको प्रदर्शनीका लागि छलफल भइरहेको छ। महँगोमा चित्रहरू बेचे पनि लिसाले आफ्नो छोराको लागि कलात्मक स्वतन्त्रतालाई प्राथमिकता दिन्छिन्। यो पूर्णतया लरेन्टमा निर्भर गर्दछ कि उनले के र कहिले पेन्ट गर्छन् । प्रतिभाको लागि यो दौडमा लरेन्ट एक्लै भने छैनन्। यसअघि घानाका एस लियाम नाना साम अंक्राहलाई हालै गिनिज वर्ल्ड रेकर्ड्सले विश्वकै कान्छो कलाकारको रूपमा मान्यता दिएको थियो । उनले ६ महिनाको उमेरदेखि नै चित्रकला सुरु गरेका हुन् ।

सेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *